top-banner.gif

PREDSTAVITEV DRUŠTVA

PGD Železniki je po kategorizaciji gasilska enota III. kategorije. Smo osrednje gasilsko društvo v občini Železniki. Pokrivamo teritorij celotne občine Železniki, kar pomeni skupno skoraj 165 km2 oz. povedano drugače: 6 krajevnih skupnosti, 29 naselij s približno 7000 prebivalci. Pri tem nam pomaga še sedem sosednih društev: PGD Selca, PGD Rudno, PGD Dražgoše, PGD Zali Log, PGD Sorica, PGD Davča in PIGD Alples. Z vsemi gasilskimi društvi v naši občini in gasilskim društvi na območju Škofje Loke ter Poljanske doline smo združeni v Gasilsko zvezo Škofja Loka.

Društvo ima 100 članov, od tega je 25 operativcev. Na razpolago imamo 4 vozila ter ostalo gasilsko opremo. Pohvalimo se lahko tudi z 33 nadebudnimi mladinci, ki bodo, vsaj nekateri, predstavljali temelje društva za prihodnost. Poleti leta 2008 je društvo praznovalo že 110. letnico obstoja. V počastitev obletnice smo pripravili občinsko gasilsko vajo v naselju Škovine, praznovanje pa smo zaključili z gasilsko parado ter slavnostno prireditvijo v športni dvorani. Eden od načinov počastitve obletnice pa je tudi postavitev društvene spletne strani.

Da pa ni vse lepo in prav pa velja tudi za naše društvo. Eden glavnih problemov je neustrezen gasilski dom, ki se nahaja v industrijski coni v Alplesu v nekdanjem orodišču. Glavna želja vseh članov društva je, da tudi gasilci v Železnikih končno pridemo do spodobnih prostorov, ki bodo društvu in krajanom Železnikov v ponoster zadovoljstvo.

Z gasilskim pozdravom Na pomoč!.

Obcina Železniki
Teritorij občine Železniki, ki ga skupaj pokriva 8 gasilskih društev